fbpx

Blog

Latest Industry News

Trackday Kopřivnice 2021

Nejlepší dráha, kterou u nás můžete vyzkoušet, bez nadsázky. Trať v délce cca 6 km s neuvěřitelnou variabilitou zatáček

Sobota 18.září 2021

Kopřivnice je zpátky! Tedy přesněji řečeno my se po nucené covidové pauze vracíme se do Kopřivnice. Naše předchozí výpravy na polygon automobilky Tatra ukázaly několik věcí – jde o velmi atraktivní dráhu, kterou má v oblibě jasně vyhraněná skupina jezdců. Po zkušenostech z předchozích ročníků víme, že půjde o komorní záležitost s nevelkým počtem účastníků, ovšem o to větší možností řidičského vyžití.

Tak jako v předchozích letech platí, že využijeme možnosti tamního areálu plně a maximálně – celý den budeme mít k dispozici kilometry a kilometry testovacích ploch, silnic a cest. Nejbližším stanovištěm od parkoviště a zázemí bude oblast, které pracovně říkáme „driftovací plocha“ a to proto, že jde o několik set metrů čtverečných bez překážek, bariér a záludností, na kterých budeme mít připravenou dráhu pro jízdu bokem, drifting a dlouhé powerslidy. Pokud někdo chce jezdit bokem v dlouhých driftech, nebo naopak touží po tom zničit gumy na jednom místě, má možnost, tady se nikomu házet klacky pod nohy (či gumy) nebudou. 

Dále tady máme silničky, které se táhnou několik kilometrů napříč areálem a které lze za sebe poskládat jako parádní trať, serpentiny, vracečky, horské silničky, z takovýchto segmentů poskládáme dráhu, na které budeme jezdit bez rizika vážné nehody a na ni navážeme rychlými rovinkami klopeného okruhu, kde naopak bez potíží dosáhnete na velmi vysokou absolutní rychlost. Připravená trasa bude mít na délku cca 6 km – pro všechny typy aut, jde o 100% asfalt, místy dokonale hladký, jindy s mírnými zlomy. Areál je opravdu veliký co do zázemí, a členitý – ideální, pokud chce někdo ladit a připravovat auto na sezónu. Je zde dostateční zázemí jak pro nadšence, kteří si chtějí zajezdit a užít den, ale také například pro tým, který přijede i s mechaniky a servisním autem a bude chtít testovat, zkoušet, nastavovat…

V předchozích letech jsme měli dráhu nakonfigurovanou tak, jak je patrné z mapy, další ročník zrychlil tím, že jsme některé úseky udělali přímější a rovnější a letos využijeme opět celý areál, včetně nových segmentů a zatáček, s využitím maxima nabízených rychlostních rovinek.

A to není všechno, věříme, že se opět povede domluvit nějaké to svezení s vozem místní produkce – za roky, co do Kopřivnice jezdíme, už jsme vyzkoušel jak dakarský závoďák, tak vojenský speciál a další, v tomto roce tedy věříme v další zajímavou tatrováckou zkušenost.

Cena za akci je 9.990 Kč bez DPH a obsahuje vjezd do areálu a na všechny typy připravených stanovišť, zcela bez časového omezení – možnost jezdit na kterékoli připravené dráze bude možná pro všechny jezdce bez omezení. Dále je v ceně celodenní občerstvení, zdarma spolujezdec, občerstvení pro něj.Jezdit budeme celou sobotu od rána (cca 8,30) až do večera (dokud budou podmínky v rámci světla bezpečné), nicméně pro ty jezdce, kteří dorazí už v pátek platí naše pozvání na společné posezení, které proběhne v páteční večer, cca 20,00 hodin v baru FiftyFifty.

Hlásit se můžete ideálně mejlem na prodej@porska.cz a na tomto mejlu také pokládejte své dotazy. Pro další info jsme samozřejmě k dispozici na telefonu, 735 000 902.

Areál je obrovský – akce ale bude, jak už bylo řečeno a vyplynulo z ohlasu jezdců na předchozích akcích – komorního charakteru pro maximální využití účastníků, prosíme proto zájemce, aby se včas registrovali.

Informace pro jezdce, kteří by chtěli přijet s autem na podvalu – není problém, pokud dorazíte už v pátek odpoledne auto zaparkovat v areálu, který je neustále pod dohledem ostrahy. A hlavně v uzavřeném areálu automobilky. Podrobnosti ohledně příjezdu, parkování, jízd, možnosti čerpat palivo (98) atd. dostanou přihlášení jezdci včas emailem.


Video, jak si akci na polygonu Tatry Kopřivnice užil Miloš z AWD s.r.o. se svým Subaru jako doklad nejenom o maximálním „fun faktoru,“ ale také krásný pohled na celý areál a jeho možnostiPRO PŘIHLÁŠENÉ JEZDCE:
V sobotu začínáme v 8,30 vjezdem do areálu Tatra vstupní branou od silniče č. 58, Průmyslový park. 

Do areálu budou vpuštěna pouze auta s kartou umístěnou za předním sklem – bude sloužit po celý den pro vjezd/výjezd při tankování atd. Kartu obdrží každý z účastníků v sobotu ráno na srazu před vstupní branou (anebo v pátek večer).

Cesta na polygon od vstupní brány je velice jednoduchá – projedete vstupní branou, pojedete 300 metrů rovně a po levé ruce uvidíte vjezd na polygon. V celém areálu je nutně striktně dodržovat omezenou rychlost – vyřádit se můžeme na polygonu a na dráze.

Čerpací stanice s 98 benzínem je nedaleko areálu, polohu upřesníme při rozpravě (ulice Obránců Míru, cca 1 km od hotelu Tatra)

Pejsky, (lemury, papoušky, …) nechte prosím doma, akce je určena pouze pro jezdce a spolujezdce. 

Ubytování si řeší každý sám dle vlastních potřeb. Např. Hotel Tatra, hotel Olympia, Penzion pod Bílou horou…. vše několik minut od areálu. 

Zaparkovat auta/podvaly lze po dohodě přímo v areálu Tatry již v pátek cca do 18,00.

Mapa

View Larger Map

Back to top