fbpx

Reportáž: Návštěvě muzea Porsche ve Stuttgartu

  • Blog, Novinky
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Reportáž: Návštěvě muzea Porsche ve Stuttgartu

Letos slaví značka Porsche sedmdesáté výročí a pokud budeme přemýšlet, jak si připomenout její historii v co nejširším a nejkomplexnějším měřítku, nic lepšího, než návštěva „mateřského“ muzea nás nemůže napadnout. My jsme si cestu k našim západním sousedům prodloužili a „odskočili si“ až na druhou stranu Německa, na závodní okruh Nürburgring. Nicméně pokud se oprostíme od výpravy na Severní smyčku, tak do Stuttgartu je to od nás jen pár hodin jízdy a návštěva rozhodně stojí za to.

Sídlo muzea nelze nenajít, ne pokud zadáte do navigace ulici odkazující právě na Porsche, zaparkovat se dá za pár euro přímo v podzemí muzea a během pár vteřin jste výtahem nahoře, v ráji. Ano, v ráji, v motoristickém, poršáckém. Muzeum není obrovské, ale každý si najde to, co potřebuje – nemá asi smysl sáhodlouze vypovídat, co všechno jsme viděli, podívat se do galerie bude jednodušší a logičtější.

Ale v kostce – od prvního auta, toho elektrického, které Ferdinand Porsche zkonstruoval na přelomu devatenáctého a evacátého století, se expozice stáčí do spirály a ukazuje jak předprodukční koncepty, tak sériový auta (klidně ve speciálních edicích), závodní speciály, řezy motorů, tajné prototypy… Samozřejmě napříč modelovými řadami, tohle není jen o 911, jak by si mohl konzervativní fanoušek tradiční ikony přát.

Back to top