fbpx

Porsche rozšiřuje nabídku moderního infotainmentu pro klasické vozy

  • Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Porsche rozšiřuje nabídku moderního infotainmentu pro klasické vozy

Porsche od roku 2020 nabízí dva informační a zábavní systémy pro řadu historických a klasických vozů. Jde moderní systémy, které vizuálně i rozměrově padnou do palubních desek klasických aut, ovšem umožňují mimo jiné použití Apple CarPlay (od iPhone 5) a Android Auto™ pro přehrávání médií, navigaci a telefonování.

Nabídka této atraktivní doplňkové výbavy je nyní rozšířena o systémy pro pro šestou generaci 911 generace 997, modelové roky 2005 až 2008. Pro ranou generaci Boxster a Cayman 987, tedy modelové roky 2005 až 2008. A pro první generaci Cayenne, modelové roky 2003 do roku 2008. Porsche také poprvé nabízí specifická zařízení pro různé regiony.

Výše jmenované modely Porsche byly na přání vybaveny druhou generací Porsche Communication Management (PCM) ve formátu 2 DIN. Nové PCCM Plus dokonale nahrazuje tato originální vestavěná zařízení, stejně jako CD rádio CDR 23 (Cayenne) a CD rádio CDR 24 (Boxster/Cayman). Vzhled a propojení jsou založeny na komponentech již nainstalovaných ve voze. PCCM Plus lze proto bez problémů integrovat do přístrojové desky.

Porsche okamžitě identifikuje zařízení vyvinuté společností Porsche, periferní komponenty jako jsou zesilovač, reproduktory nebo anténu lze použít jako dříve. Nadále jsou podporovány také navigační displeje v panelu přístrojů. Součástí výbavy PCCM Plus je 7palcový dotykový displej s nejmodernějším grafickým panelem. DAB+ umožňuje příjem digitálních rozhlasových stanic s evropskou verzí. Řidič má k dispozici nejnovější palubní navigaci s body zájmu (POI) specifickými pro Porsche zobrazenými ve 2D nebo 3D.

K tomu budou v budoucnu v pravidelných intervalech nabízeny aktualizace map. Přehrávání médií je možné přes USB flash disk, Bluetooth, Apple CarPlay (od iPhone 5) a Android Auto. Další funkcí je palubní počítač, který poskytuje spoustu užitečných jízdních údajů. V 911, Boxsteru a Caymanu lze také uložit osobní nastavení vozu. V závislosti na výbavě vozidla lze tuto paměťovou funkci použít pro světla, stěrače čelního skla, klimatizaci a zamykání.

Zdroj a fotografie: Porsche.com

Back to top