fbpx

Blog

Latest Industry News

Chci prodat své Porsche

Pokud chcete prodat své Porsche, rádi se celé věci ujmeme. Proces je poměrně jednoduchý, koncipovaný tak, aby vše od začátku bylo jasné, korektní a zřejmé pro všechny strany, jak pro prodávajícího, tak pro potencionálního kupce.

 1. Uzavíráme s majitelem vozu dohodu o zprostředkování prodeje ojetého automobilu
 2. Auto projde prohlídkou v našem servisu – a to i když jezdilo k nám do servisu, realizujeme stejnou prohlídku, jako když prověřujeme auta před nákupem pro zájmece o koupi. Férový přístup na obě strany, jak k prodávajícímu, tak ke kupujícímu je pro nás zásadní.
 3. Nález konzultujeme s prodávajícím, u auta bez vad přistupujeme k dalšímu kroku přípravy prodeje
 4. U auta, u kterého najdeme nějaké vady či nedostatky – připravíme cenovou kalkulaci na jejich odstranění
 5. Domluvíme se s prodávajícím buď na servisu vad a nedostatků, anebo se auto prodává tak, jak je, a zájemce je o jeho stavu plně a korektně informován – součástí prodeje je námi vypracovaný protokol o aktuálním stavu auta
 6. Společně s prodávajícím najdeme vhodnou prodejní cenu – u auta bez vad dle tržní situace, u auta s nedostatky s ohledem na tržní situaci a specifický technický stav auta
 7. Majitel nám poskytuje kopii VT, MT, servisní knihy, faktur, atd., dává souhlas k předložení faktur za servis u nás zájemci
 8. Připravíme prodejní prezentaci, umístíme nabídku na prověřené prodejní servery, nabídneme našim klientům, vypublikujeme nabídku na sociálních sítích a dostupných kanálech. V tuto chvíli hradí prodávající hradí náklady dle ceníku na přípravu a realizace prohlídky, protokolu, inzerce, náklady na vypracování online prověření (Cebia, CarVertical, PCSS, Partslink). Auto prodáváme maximálně prověřené, jak u nás na servisu po technické stránce, tak také prostřednictvím komerčních online prověřovacích služeb. Výpisy a protokol k vozu nepředáváme dalším osobám a zájemcům, ani neposíláme emailem ani neprezentujeme veřejně online. Tyto jsou vytištěné u nás a uchovávané v trezoru a umožňujeme pouze nahlédnutí u nás při osobním setkání.
 9. Společně s prodávajícím najdeme vhodnou prodejní cenu – u auta bez vad dle tržní situace, u auta s nedostatky s ohledem na tržní situaci a technický stav auta
 10. Auto nabízíme, prezentujeme, v případě zájmu zajišťujeme testovací jízdy (ať už je auto u nás nebo u majitele, který s ním přijíždí dle dohody). Auto tedy je buď u nás a organizujeme se souhlasem majitele testovací jízdy. Nebo je auto u majitele a ten je po dohodě vždy včas přistaví k nám do servisu, a po absolvování našeho jednání se zájemcem si auto odváží. Setkání nás s zájmecem o koupi se majitele neúčastní.
 11. V případě zájmu zajišťujeme pro zájemce financování leasingem, resp. úvěrem
 12. Při realizaci prodeje zajišťujeme kompletní zajištění dokumentace, smluv, technické kontroly, převodu na registru
 13. Automobil předávámé novému majiteli a s prodávajícím vypořádáváme finanční stránku věci

Ceník služeb a úkonů v rámci zajištění prodeje

Příprava k prodeji – jednorázový poplatek splatný v okamžiku podpisu smlouvy o zprostředkování, celkem 8.900 Kč, jednotlivé položky zde:

 • technická kontrola před prodejem a vystavení technického protokolu: 2.000 Kč
 • prověření historie vozu CarVertical: 550 Kč
 • prověření historie vozu Cebia: 590 Kč
 • prověření servisní historie v systému PCSS: 1.000 Kč
 • prověření originál výbavyv systému Partslink : 1.000 Kč
 • nafocení prezentační galerie fotografií: 760 Kč
 • příprava prezentace k prodeji, zajištění publikace na prodejních serverech a v motoristických magazínech: 3.000 Kč


Provize z prodeje

 • provize z prodeje: 5% z prodejní ceny, min. 25.000 Kč, plus DPH. Počítá se ze publikované dohodnuté ceny vozu

Pokud se automobil neprodá, prodávající stáhne auto z prodeje, a podobě., výše uvedený technický protokol, výpisy, atd. zůstavají a prodávajícímu/majiteli a může je použít dle svého uvážení buď při dalším prodeji, atd. Veškeré námi vypracované dokumenty jsou jeho.

Proces odhlášení vozidla

 • vypracování plné moci, evidenční kontrola STK pro přehlášení a zajištění přepisu na registru: 6.500 Kč

Smluvní ceny, bez DPH v CZK, pro platbu v EUR platí aktuální kurz

Back to top