Chci Porsche, ale sám nechci nic řešit

 • Nákup a prodej
 • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chci Porsche, ale sám nechci nic řešit
 • Společně se zákazníkem definujeme „to správné“ Porsche
 • Jsme k dispozici pro rady a konzultace. Emailem, osobně, telefonicky
 • Hledáme, komunikujeme s prodejci, poptáváme auta
 • Zákazník se o nic nestará, my vše kompletně vyřídíme
 • Zákazník hradí hodinovou sazbu a jednotlivé úkony podle ceníku níže

První setkání, definice cílového Porsche, první krok je stejný jak pro variantu, kdy zákazník chce hledat automobil sám, na vlastní pěst, tak pro variantu, kdy se o vše postaráme my. Tím krokem je naše první setkání, na kterém se jednak vzájmeně poznáme, a také si při prvním rozhovoru zjistíme, jestli zájemce opravdu chce Porsche. Tedy jinak, kdo by nechtěl vůz ikonické značky, ale přesněji by otázka měl znít, jestli Porsche je to pravé auto, které zájemce hledá. Ze zkušenosti, určité procento zákazníků si myslí, že Porsche chce, ale po první diskuzi se ukáže, že je tomu naopak. Ne právě z finančích důvodů, jak by někoho mohlo napadnout, ale třeba protože se do vysněného Caymanu se svými 205 centimetry výšky pohodlně nevejde. Anebo protože ho láká status majitele Porsche, ale v reálu hledá auto jiného typu, s jiným charakterem. Toto všechno si na první schůzce, ktetá proběhne u nás v Braníku řekneme. A nejenom to, v rámci cca dvaceti minut (více napoprvé zájemce opravdu nezdržíme) představíme sami sebe – ne každému můžeme být jak osobně, nebo třeba stylem práce sympatičtí. A představíme i koncept nabízených služeb.

Pokud se zájemce nechce o proces hledání starat, postaráme se o vše rádi my. Začneme uzavřením dohody o tom, že jak zájemce, tak zejména my, aktivně hledáme vhodné auto. Jsme k dispozici v rámci pracovní doby na telefonu, mejlu, poptáváme auta, které se jeví jako vhodná (ať už je najdeme my anebo sám zájemce), provádíme první oslovení prodávajícího, čili zastupujeme zákazníka, pokud si zájemce o automobil najde sám inzerát, my za něj voláme prodávajícímu, navazujeme první kontakt, protože už z toho poznáme, jestli má vůbec smysl se o automobil dále zajímat. Auta se točí na trhu, my je dlouhodobě sledujeme, známe seriozní prodejce, ale také už s předstihem umíme varovat před prodejci, jejichž pověst není právě reprezentativní.

Jsme k dispozici v rámci technického poradentství – kdo někdy chtěl koupit Porsche a nenarazil na téma ložisek IMS? Je třeba se jich bát? Co jsou největší neduhy Porsche, v čem je naopak Porsche silné, kolik stojí provoz Porsche… To je jen několik málo otázek, na které známe díky bohatým zkušenostem a mnohaleté praxi se servisem odpovědi.

Společně vytvoříme popis ideálního auta. Nastavíme parametry poptávky, jde o to, že někdy si zákazník není jistý, kromě toho, že „chce Porsche,“ co vlastně hledá. Model 911 je klasika, ale někdy je „tím správným autem“ Boxster či Cayman. Vycházíme z rozpočtu anebo je prioritou určitý nájezd kilometrů, který nelze překročit? Pohon zadních či všech kol, automatická či manuální převodovka?

Hledáme to správné auto. Máme své kanály, to nejlepší auto se obvyklé najde ještě dřív, než se objeví v nabídce na internetu, známe zázemí a komunitu, víme, kdo co prodává či bude prodávat, pracujeme s nabídkou ještě dřív, než se ukáže na veřejnosti. Pak jsou tady inzertní servery, klubové diskuze, zahraniční portály, všude tam se může „to pravé“ auto objevit. Zadáme poptávku na konkrétní auto u našich dodavatelů z řad osvědčených prodejců u nás i v zahraničí, ať už ve sféře multibrandových autohausů, nebo třeba autorizovaného prodejce Porsche v Německu.

Jsme k dispozici i v rámci rad ohledně časových souvislostí – není žádoucí neracionálně koupit auto hned, jen podle inzerátu, to je cesta ke zklamání a ztracené investici, na toto vás samozřejmě upozorníme a znovu před odjezdem na prohlídku připomeneme, že nejdůležitější je zachovat chladnou hlavu a „nekupovat bez rozmyslu, srdcem.“ Nicméně se stejně tak nevyplácí ani dlouho čekat, ta dobrá auta se obvykle v nabídce moc dlouho neohřejí.

Toto je placená služba – cena je 1.190 Kč za hodinu, kdy prostřednictvím aplikací měříme čas, který jsme zájemci k dispozici jak osobně při konzultacích, tak také na telefonu, samozřejme i online – v rámci vyhledávání, komunikace se zákazníkem, a tak dále.

Další navazující úkony se pak účtují dle dohody se zákazníkem, za výjezd v rámci ČR si účtujeme 8.000 Kč bez DPH, za výjezd do zahraničí v rámci EU pak 12.000 Kč bez DPH s tím, že zákazník hradí náklady na cestu, dopravu, popřípadě ubytování. Stává se, že se jede na několik dnů a prověřuje se několik aut po celé Evropě. Pokud jde o jednodenní výjezd, a stihne se více aut (obvykle lze prověřit maximálně dvě auta, maximálně tři denně pokud jsou prodávaná například v jednom městě a prodávající jsou ochotni spolupracovat při logistice). Pak cena první auta je 12.000 Kč, druhé 8.000 Kč a třetího 8.000 Kč. Pokud je prověření naplánováno na více dnů, s každým dalším dnem je cena stejná, začíná se znovu od 12.000 Kč. V ČR je pak cenová posloupnost 8.000 Kč za první/jedno prověření, 6.000 Kč za každé další ten samý den.
Pokud prodávající souhlasí s prohlídkou u nás v servisu (což je pro všechny nejlepší – my máme ideální podmínky pro prověření, prodávající a zájemce mohou být u toho mají celý proces pod kontrolou), je cena jedné prohlídky 6.000 Kč.pě, dovoz, přihlášení – buď v režii aktivní spolupráce anebo si zájemce řeší vše sám

CENÍK ZÁKLADNÍCH SLUŽEB

Základní schůzka na téma „chci koupit Porsche“

 • je zdarma – rádi se s každým zájemcem setkáme, pozveme ho na naši dobrou kávu, u které vše probereme. Bez obav, že by zájemce cokoli platil.


Konzultace…

 • po telefonu, emailu, administrativa, komunikace s prodejci, atd.: 1.190 Kč/hod


Prověření u nás v servisu

 • Prověření auta přistaveného u nás na dílně, protokol, kontrolní testovací jízda, diagnostika, kontrola nájezdu kilometrů, atd…
 • cena prohlídky: 6.000 Kč


Prověření v rámci ČR

 • jeden výjezd k vozu: 8.000 Kč
 • navazující druhé prověření v rámci jednoho výjezdu: 6.000 Kč
 • každý další výjezd k vozu: 8.000 Kč
 • klient hradí náklady na dopravu (5 Kč/km), popř. ubytování, atd.

Prověření v rámci EU

 •  jeden výjezd k vozu: 12.000 Kč
 • navazující druhé prověření v rámci jednoho výjezdu: 8.000 Kč
 • každý další výjezd k vozu: 12.000 Kč
 • klient hradí náklady na dopravu (5 Kč/km), popř. ubytování, atd.
 • platí pro: Německo, Rakousko, Polsko, Itálie, Švýcarsko, Holandsko, Belgie, Luxembursko, Francie, Maďarsko, Slovensko, Skandinávie


Odtah vozu do ČR a po ČR

 • dle smluvních podmínek dopravců


Administrativa, prodej,  kontrola

 • evidenční kontrola: 2.000 Kč
 • STK: 4.000 Kč
 • dovozová STK: 4.000 Kč
 • přihlášení na registru auta z ČR: 2.000 Kč
 • přihlášení na registru auta z EU: 4.000 Kč


Smluvní ceny, bez DPH v CZK, pro platbu v EUR platí aktuální kurz

Back to top